skip to Main Content

Ślub jesienią?

Koniec lata to czas, gdy pojawia się przygnębienie, zaczynamy powoli tęsknić za pięknymi, ciepłymi dniami i doskonałą pogodą. I rzeczywiście nie powinno być co do tego zdziwienia, ponieważ jesień może stać się przykra. Z drugiej strony jednak w piękne dni będziemy mieli okazję do tego, by poznać naszą złotą piękną jesień i taka sceneria będzie również świetną propozycją, gdy myślimy o organizacji ślubu.

Jakie stroje na jesienne wesele?
Jesień jest piękna, ale może być także chłodna. To również panna młoda musi brać pod uwagę, ponieważ jej suknia ślubna nie koniecznie zostanie pokazana w całej okazałości. Mogą się pojawić niższe temperatury, dlatego warto mieć pod ręką ciepły płaszczyk czy bolerko. Jesienią zmieniają się nieco barwy sukni, która może mieć kolor kawy z mlekiem. Jeśli jednak ktoś jest tradycjonalistką zostanie przy białym kolorze, który również będzie dobrze wyglądał. Trzeba będzie oczywiście rezygnować z butów odkrytych, temperatura bowiem na to nie pozwoli.

Jakie dekoracje?
Jesień to pora roku, która pod względem liczby kolorów w przyrodzie jest niedościgniona. Pamiętajmy, że dekoracje muszą oddawać to piękno przyrody, odbijać to co przyroda daje nam o tej właśnie porze roku. Jako ozdoby możemy wykorzystywać między innymi owoce i warzywa, które są w tym okresie na czasie. Świetnie będą się także nadawać do wykorzystywania jesienne liście, jarzębina czy dynie. Dekoracje będzie można także przygotować samodzielnie osiągnąć zadowalający poziom estetyczny. W tych dniach również nieco szybciej będzie się robić ciemno, dlatego wprowadzenie dodatkowego oświetlenia w postaci lampionów czy laterenek będzie interesującą propozycją. Przygotowując bukiet na jesienny ślub można zdecydować się na kwiaty, ale alternatywą będzie również propozycja w postaci suszy. To ciekawa opcja, ponieważ kolorowe liście, które zostaną ładnie ułożone mogą stworzyć doskonałą formę estetyczną. Motywem przewodnim całego wesela mogą być jabłka i jarzębina jako świetny przykład jesiennej estetyki.