skip to Main Content

Ślub i wesele jesieniom – lepiej niż latem?

Jesień to taka pora roku, która w różny sposób działa na człowieka, może napawać nas smutkiem czy melancholią. Pojawia się żal za odchodzącą piękną pogodą. Nie da się jednak zaprzeczyć, że w Polsce jesień wygląda pięknie ma swój urok, dlatego organizowanie wtedy ślubu i wesela może być świetną propozycją, którą bez wątpienia warto będzie rozważyć.

Stroje na jesienny ślub
Jesień może być piękna, ale również chłodna szczególnie nocami. Dlatego Panna młoda musi wziąć to pod uwagę i do sukni dopasować również eleganckie bolerko czy płaszczyk. W przypadku długiego trenu warto mieć również możliwość jego podpięcia, tak by nie doszło do zabrudzenia. Jeśli chodzi o krój sukni pojawiają się liczne drapowania oraz falbany, wśród kolorów mamy cappuccino oraz kawę z mlekiem. Oczywiście można również tradycyjnie postawić na białą suknię. Jesienią ze względu na temperatury raczej będzie trzeba rezygnować z butów z odkrytymi palcami.

Dekoracje na jesienny ślub
Wiele barw jesieni sprawia, że mamy nieograniczone możliwości, gdy chodzi o stylizację na ten wyjątkowy dzień. Dekoracje mogą oddać jesienną przyrodę, świetnie sprawdzą się jarzębina, dynie czy jesienne liście jako dodatek do dekoracji. Na pewno zaletą takich dekoracji będzie fakt, że można je przygotowywać samodzielnie i uda się osiągnąć doskonałe efekty. Jako, że w tych dniach wcześnie robi się ciemno warto wykorzystać świece oraz lampiony.

Bukiet panny młodej
Również w przypadku ślubnego bukietu w okresie jesiennym będzie można postawić na ciepłe pachnące, kolorowe bukiety. Można tam wykorzystać praktycznie wszystko co przyniesie nam jesień łącznie z suszem. Jeśli chcemy postawić na elementy suszone bez wątpienia musi być duża ilość kolorowych liści, odradza się zaś łącznie suszu z żywymi kwiatami.

Jakie menu?
Oczywiście menu powinno być zróżnicowane, w tym okresie mamy całe bogactwo sezonowych owoców, warzyw czy grzybów, które bez wątpienia warto będzie wykorzystać. Nie trzeba również unikać ciepłych potraw, brak wysokich temperatur sprawi, że goście chętnie po nie sięgną.